bydlet.infoblog.cz

Je levná hypotéka důvodem k vlastnímu bydlení?

Publikováno 28.02.2016 v 16:12 v kategorii DOMY, přečteno: 48x

Úrokové sazby jsou stále ještě nízko, takže přejí všem, kteří touží po svém vlastním bydlení, ale nemají dostatek peněz, aby si ho pořídili za své. Je tato jistě příznivá zpráva důvodem k tomu, abyste se hned překotně snažili najít byt a uvázat se minimálně na deset či dvacet let bance? Záleží na vašich preferencích. Ne každému to totiž vyhovuje. Jsou navíc situace, kdy je jednodušší odejít z pronájmu než z vlastní nemovitosti.

Vždycky máte čas na rozmyšlenou
Nové bydleníPokud uvažujete o tom, že si najdete nové bydlení, budete stát před otázkou, zda vlastní nebo pronájem.

Jestliže jste zatím nikde sami nebydleli a je to vaše první velké hledání mezi nemovitostmi, můžete si to nejprve vyzkoušet na nečisto a pak se teprve porozhlédnout po vlastním. Pronájem tak může být jen přechodný čas, během kterého se rozhodnete. Prodej bytů Praha stále kvete, nemusíte se bát, že ten váš vysněný nenajdete.

Výhody vlastního bydlení jsou jasné

Vždy když se něco pokazí nebo je něco nutné opravit či zrekonstruovat, je dobré vědět, že investujete jen sami do sebe. Pronájem je v tomto ohledu mírně ošidný.

Navíc budete muset vše konzultovat s majitelem bytu a ten vám nemusí vše povolit. Nové byty v Praze jsou na tom jednoznačně lépe, kromě vybavení nebudete muset několik let myslet na rekonstrukce či opravy.

Najdete je především mezi developerskými projekty. Než se rozhodnete svěřit jim vaše peníze, ujistěte se, že jednáte se solidní firmou.

Zvažte všechna pro a proti

Někdy není na škodu sesumírovat si všechny klady i zápory bydlení jak v pronájmu, tak ve vlastním. Reality Praha jsou různé a najdete, co hledáte v každém případě.

Sedněte si v klidu a dejte si dohromady všechny názory a představy, které o bydlení máte. Hypotéka je závazek v každém případě, i když je úrok nízký. Není nutné se hned vrhat do závazků, pokud se na to necítíte nebo máte pocit, že hypotéku nebudete moci splácet.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?